Zapewniamy
WYSOKA JAKOŚĆ OFEROWANYCH USŁUG
MIŁA I DOŚWIADCZONA OBSŁUGA
FACHOWA PORADA W ZAKRESIE PIELĘGNACJI ROŚLIN
Kwiaty Balkonowe
BACOPA-SUTERA

Jest to roślina jednoroczną, szybko rosnącą (jej pędy mogą osiągąć wysokość nawet do 40 cm), Bakopa to roślina zwisająca lub płożna (w zależności od uprawy: na rabacie, w skrzynce lub w wiszącym pojemniku). Liście rośliny są ciemnozielone, drobne i dość gęsto umieszczone, za to kwiaty najcześciej są koloru białego, czasami mogą mieć odcień niebieskawy lub różowy, są równie drobne i obfite. Bakopa to roślina bardzo wrażliwa. Należy ją obficie podlewać, tak aby jej podłoże stale było wilgotne, a co jakiś czas do wody dolewać nawóz płynny przeznaczony dla kwitnących kwiatów. Jeśli roślina ma zapewnione odpowiednie warunki, kwitnie obficie od czerwca do września.

Dostępne odmiany:

Bacopa Everest Ice

Bacopa Everest Pink

Bacopa Everest Scopia Guliiver Blue

Bacopa Everest Scopia Guliiver White

BEGONIA

W miejsca półcieniste bądź cieniste świetnym rozwiązaniem jest begonia stojąca jak i również zwisająca. Z begonii stojącej oferujemy odmianę późniejszą Nonstop charakteryzującą się zwarta budową i dobrym krzewieniem oraz dużym pełnym kwiatem o jaskrawych kolorach. Z odmian begonii zwisającej polecamy odmianę Elserta, Victoria Falls oraz Illimination. Wszystkie odznaczają się zwartym pokrojem i pełnym kwiatem o barwach: czerwonej, pomarańczowej, żółtej, białej. Begonia zarówno stojąca jak i zwisająca pięknie zdobi nasze balkony wdzięcznie kwitnąc przez cały okres wegetacyjny. Wytwarza również bulwę dając możliwość przechowywania jej z roku na rok.

Dostępne odmiany:

Begonia Solenia Dark Pink

Begonia Solenia Light Pink

Begonia Solenia Red Improved

Begonia Solenia Red Orange

Begonia Solenia Salmon Coral

 

Begonia Nonstop Apricot

Begonia Nonstop Deep Rose

Begonia Nonstop Orange

Begonia Nonstop Pink

Begonia Nonstop Red

Begonia Nonstop Yellow

Begonia Nonstop Rose petticoat

Begonia Nonstop White

Begonia Mocca Mix

Begonia Belleconia Chardonnay

 

Begonia Belleconia Hot Orange

Begonia Belleconia Rose

Begonia Belleconia Snow

Begonia Fragrant Falls Cream

Begonia Fragrant Falls Peach

 

Begonia semperflorens Senator Rose

Begonia sempflorens Senator Scarlet

Begonia sempflorens Senator White

Begonia sempflorens Super Olympia Red

Begonia sempflorens Super Olympia Rose

Begonia sempflorens Super Olympia White

Begonia sempflorens Senator Rose

Begonia sempflorens Senator Scarlet

Begonia sempfiorens Ambassador F1 Bicolor

Begonia sempfiorens Ambassador F1 Scarlet

Begonia sempfiorens Ambassador F1 White improwed

Begonia sempfiorens Ambassador F1 Rose

 

Begonia Megawat Pink Bronze Leaf

Begonia Megawat  Red Green Leaf improwed

Begonia Megawat Rose Bronze Leaf

Begonia Megawat Rose Green Leaf improwed

BIDENS

Jest to rośliną jednoroczną, jednak okres kwitnienia to całe lato i jesień aż do przymrozków. Roślina posiada w dużych ilościach kwiatki w żółtym kolorze. Liście za to są zielone, pierzaste, delikatne. Uczep tworzy rozrośnięte, malownicze kępy. Uprawa jest dość prosta, gdyż nie wymagają specjalnej opieki poza podlewaniem (szczególnie w upalne dni trzeba dostarczać im wody nawet dwukrotnie). Bindes świetnie radzi sobie w trudnych warunkach takich jak upały, wierzne miejsca i deszcze.

Dostępne odmiany:

Bidens Golden Empire

Bidens Hot&Spicy

Bidens Super Star

DAHLIA

W ofercie dalii polecamy trzy serie: goldalia, gallery oraz surprise. Pierwsza z nich charakteryzuje się kompaktowym wzrostem, długim i obfitym kwitnieniem, kwiaty są dwubarwne. Seria galery z kolei odznacza się dużo silniejszym wzrostem i okazałymi, dużymi kwiatostanami w różnym kolorach natomiast surprise to dalia o umiarkowanym systemie wzrostu i największym wyborze kolorów w stosunku do poprzednich serii.

Dostępne odmiany:

Dahlia Dalina Maxi Bonita

Dahlia Dalina Maxi Cozumel

Dahlia Dalina Maxi Lopez

Dahlia Dalina Maxi Romero

Dahlia Dalina Maxi Salinas

Dahlia Dalina Maxi Tampico

EUPHORBIA

Roślina zwana inaczej Wilczomleczem. Kwiat z wyglądu przypomina chmure, ponieważ przez cały sezon jest obsypana ogromną ilością białych kwiatów, układając się w formę kopuły. Wilczomlecz to kwiat o wysokiej odporności na wysokie temperatury oraz przesuszenie. Najlepiej będzie rosnąć w dobrze nasłonecznionych miejscach, ale nie straci uroku rosnąc także w cieniu. Należy ją często i regularnie podlewać, nawet w pochmurne i deszczowe dni.

Dostępne odmiany:

Euphorbia Diamond Frost

Glechoma Hederancea Variegata (biało-zielony liść)

Inaczej zwany Bluszczykiem Kurdybanek. To roślina płożąca się o bardzo długich, zakorzeniających się pędach. Ozdobą są liście, okrągławosercowate, z szerokim, białym obrzeżeniem. Na końcówkach pędów wyrastają kwiaty drobne, o kolorze jasnofioletowoniebieskim, Uprawa Bluszczyku nie jest trudna, należy pamiętać jednak, że im wilgotniejsza gleba, tym lepiej znosi nasłonecznienie. Roślina okrywowa lub sadzona. Najlepiej sprawdza się w wiszących koszach albo innych pojemnikach. Doskonała do zadarniania w grupach po 10-20 lub nawet po kilkadziesiąt roślin razem.

HELICHRYSUM

Roślina znana w Polsce jako Kocanka.  Kwiat często wybierany jako roślina balkonowa, dzięki swoim zwisającym pędą, które moga osiągnąć nawet 50 cm. Charakteryzuje się owłosionymi owalnymi zielono-srebrnymi liśćmi. Doskonale sprawdza się w różnych kompozycjach doniczkowych,wypełniając wszystkie wolne przestrzenie.

Dostępne odmiany:

Helichrysum Microphylla Petiolare Tray

HELIOTROP

To roślina jednoroczna, kwitnie od czerwca do końca października. Największym atutem heliotropu to fioletowy kwiatostan, wyróżniający się nie tylko kolorem, ale i przepięknym i dość silnym zapachem wanilii, który działa odstraszająco na meszki. Roślina jest trochę trudna w pielęgnacji, wymaga odpowiedniej ziemi oraz stanowiska: jasne, dobrze oświetlone – ale nie powinna być wystawiona na bezpośrednie promienie słoneczne. Najlepiej sprawdza się jako ozdoba balkonu, bądź tarasu.

Dostępne odmiany:

Heliotrop Blue Bouguet

Heliotrop Marine

Helichrysum Petiolare

Kocanka włochata to roślina ozdobna z liści. W Polsce uprawiana głównie w doniczkach i innych pojemnikach na balkonach, altanach i w ogrodzie. Może być uprawiana także w mieszkaniu, jako roślina pokojowa. Najczęściej spotykana  jest odmiana o szaro-srebrnych liściach, które posiadają filcowate owłosienie. Dzięki takiej fakturze liści roślina doskonale znosi bezpośrednie oświetlenie słoneczne. Dlatego też najlepszym stanowiskiem jest dla niej miejsca w pełnym słońcu.. Najlepiej rośnie w latach suchych i ciepłych, zdecydowanie natomiast nie lubi długotrwałej deszczowej pogody, podczas której z reguły atakowana jest przez choroby grzybowe. W ciągu sezonu pędy przyrastają nawet do długości 1 m. Kocanka polecana  jest do nasadzeń w pojemnikach. Stanowi cudowne tło dla pelargonii, aksamitek czy lobelii.

Dostępne odmiany:

Helichrysum Petiolare Silver (srebrny liść)

Helichrysum Petiolare Rondello (zielono-żółty liść)

IPOMOEA

Ipomoea potocznie zwana wilecem. To roślina ozdobna charakteryzująca się ciekawymi barwami liści, które mogą mieć kształt okrągławy jak też są bardzo mocno powcinany. Pędy osiągają długość 50-80 cm. Powszechnie uprawiana w ogrodach, jednak równie atrakcyjnie wygląda na tarasie i balkonach posadzone w wiszących koszach czy skrzynkach. Ipomoea jest łatwą rośliną w uprawię, lubi rosnąć w pełnym lub półcieniu, posiada średnie zapotrzebowanie na wodę i jest dość odporna na suszę.

Dostępne odmiany:

Ipomoea Black Tone

Ipomoea Bronze

Ipomoea Lime

Ipomoea light Green

LOBELIA

Lobelia to roślina najpopularniejsza wśród miłośników kwiatów ozdobnych. Jej liście są drobne i błyszczące, równie małe i delikatne są kwiaty osadzone na szczytach pędów. W zależności od odmiany mają kolor biały, różowy (do purpurowego), fioletowy lub niebieski w różnych odcieniach. Roślina jest jednoroczna, jednak okres kwitnięcia jest dość długi, bo aż od czerwca, do później jesieni. Lobelia lubi miejsce słoneczne lub lekko zacienione. Jej podłoże zawsze powinno być wilgotne, wtedy roślina kwitnie najgęściej. Świetnie wygląda w wszelkich pojemnikach, donicach, misach usytuowane na balkonie bądź tarasach.

Dostępne odmiany:

Lobelia Lobelix Blue

Lobelia Lobelix Blue With Eye

Lobelia Lobelix Lilac

Lobelia Lobelix White

LOBULARIA

Znana w Polsce również jako smagliczka. Lobularia to roślina jednoroczna, kwitnie od czerwca do jesieni. Charakteryzują się groniastym kwiatostanem, rosnącym na szczytach każdego rozgałęzienia. Płatki są delikatne w kolorze jasnopurpurowym. Rośnie bardzo szybko i tworzy gęstą kępę, dlatego jest idealna do wiszących koszy, skrzynek balkonowych, jak i do gruntu. Dzięki swoim delikatnym kwiatom Lobularia wniesie do ogrodu nie tylko barwy i świeżość, ale także silny miodowy zapach.  Jest to roślina światłolubną, więc najlepiej odnajdującą się na stanowisku dobrze naświetlonym.

Dostępne odmiany:

Lobularia Snow Princess

MECARDONIA

To kolejna z jednorocznych kwiatów balkonowych. Kwitnie od maja aż do września. Przyciąga uwagę swoimi żółtymi, drobnymi płatkami kwiatostanu oraz równie drobnym, lecz gęstym ulistnieniem. Ze względu na swoją naturę rośnie bardzo szybko i tworzy gęstą kępę, dzięki temu świetnie spisują się jako ozdoba balkonów czy tarasów, usytuowane w skrzyniach, misach lub wiszących doniczkach.  Ponieważ kwitnie obficie często sadzona również w rabatkach. Roślina doceni stale delikatnie wilgotne podłoże, dlatego zalecamy regularne podlewanie i nawożenie płynnym nawozem dla roślin kwitnących.

Dostępne odmiany:

Mecardonia Gold Dust

NIECIERPEK (SunPatiens)

Niecierpek jest jedną z ulubionych roślin ogrodników, nie tylko dlatego, że pięknie wygląda, ale jest odporna na wszelkie niekorzystne warunki pogodowe, w tym na intensywne ipody deszczu. Świetnie rosną zarówno w pełnym słońcu, jak i w cieniu. Są łatwe w uprawie i pielęgnacji. Rośnie szybko i ładnie się rozrasta, więc w krótkim czasie pokrywa całą rabatę kolorowym dywanem kwiatów. Najlepiej sadzić go w przepuszczalnej ziemi, w dużej donicy, w skrzynce balkonowej lub na rabacie.

Dostępne odmiany:

Sunpatiens Compact Blush Pink

Sunpatiens Compact Electric Orange

Sunpatiens Compact Magenta

Sunpatiens Compact Lilac

Sunpatiens Compact Orange

Sunpatiens Compact Red

Sunpatiens Compact White

Sunpatiens Vigorous Clear White

Sunpatiens Vigorous Magenta

Sunpatiens Vigorous Scarlet Red

SUPERBELLS

Nazywana często kuzynką petunii i to nie bez powodu, ponieważ rośliny są bardzo podobne do siebie kwiatostanem, który ma formę dzwonka. Płatki są delikatne i nieco drobniejsze. Kwitną obficie przez całe lato, dzięki czemu balkony stają się bardzo kolorowe. Najlepsze stanowiska dla Superbells to miejscach nasłonecznione, ale zaciszne, gdzie rośliny będą się spokojnie rozrastać. Najlepiej prezentują się posadzone w wiszących pojemnikach.

Dostępne odmiany:

Superbells Unique Hot Pink

Superbells Unique White

Superbells Unique Blue Violet

Superbells Unique Dark Pink

Superbells Unique Golden Yellow

Superbells Unique Magenta

Superbells Unique  Mango Punch

Superbells Unique Red

Superbells Unique Tropical Sunrise

Superbells Colibri Lace

Superbells Colibri Orange

Superbells Colibri Pink Lance

Superbells Double Ruby

SURFINIA

Surfinia to grupa odmian petunii ogrodowej charakteryzujących się długimi, silnie rozgałęzionymi, przewisającymi pędami. To najczęściej wybierana roślina przez posiadaczy balkonów, ponieważ w szybkim tępię odpowiednio pielęgnowane surfinie kwitną obficie przez cały sezon, aż do pierwszych przymrozków, które niestety niszczą rośliny. Dlatego są to popularne i bardzo lubiane kwiaty balkonowe. W połowie maja na szczytach pędów oraz w kącikach liści rozwijają się liczne szypułki, z których rozwijają się szeroko rozwarte kwiaty w kształcie kielicha. Chociaż to rośliny dość wytrzymałe na pogodę, aby móc kwitnąć obficie powinny mieć wilgotne podłoże, najlepiej podlewać je dwa razy dziennie – rano i wieczorem.

Dostępne odmiany:

Surfinia Deep Red

Surfinia Double Lilac

Surfinia Double Red

Surfinia Giant Blue

Surfinia Giant Purple

Surfinia Veranda Lemon Bells

Surfinia Purple

Surfinia Table salmon Vein

Surfinia Table White

 

Petunia Conchita Lawender

Petunia Conchita White

Petunia Conchita Pink

Petunia Little Rose

Petunia Amore Joy

Petunia Amore Fiesta

Petunia Amore Queen of Hearts

Petunia Verannda Carmine

Petunia Verannda Dark Blue

Petunia Verannda Lemon Bells

Petunia Verannda Sky Blue

Petunia Verannda White

Petunia Verannda Yellow

Petunia Night Sky

Petunia Baby Doll

Petunia Ligtning Sky

Crazytunia Black Mamba

Supertunia Bordeux

Supertunia Lawender Bouguet

Supertunia Vista Bubblegum

Supertunia Vista Silverberry

Supertunia Bluberry Star

Supertunia Dreamstar

Supertunia Raspberry Star

PELARGONIA ZONALE (stojaca)

Zdecydowanie najpopularniejsza roślina, królująca na każdym tarasie bądź balkonie. Główną zaletą rośliny jest łatwość w uprawie. Świetnie radzi sobie w pełnym słońcu (wtedy najlepiej kwitnie), jest też odporna na okresowe przesuszenie. Z reguły podlewamy ją raz dziennie podczas upałów, pamiętając by nie zraszać liści, gdyż w takiej sytuacji może pojawić się szara pleśń. Kwiaty są pełne lub półpełne zebrane w blachy, dostępne w wielu kolorach, za to pędy grube i mięsisne, silnie rozgałęzione. Pelargonia kwitnie przez cały sezon – od maja, aż do pierwszych przymrozków i osiąga wysokość od 20 do 40 cm.

Dostępne odmiany:

Pelargonia Abelia

Pelargonia Chocolate Pink

Pelargonia Chocolate Cherry

Pelargonia Chocolate Apricot

Pelargonia Conte

Pelargonia Flower Flic Flac Red

Pelargonia Flower  Fairy Berry

Pelargonia Flower  Fairy Rose

Pelargonia Flower Fairy Velvet

Pelargonia Flower Fairy Violet

Pelargonia Flower  Fairy White Splash

Pelargonia Francesco

Pelargonia Giotto Improwed

Pelargonia Glacis

Pelargonia Hot Spot Bajazzo

Pelargonia Hot Spot Coral

Pelargonia Hot Spot Kiss

Pelargonia Rosino

Pelargonia Victor

Pelargonia  Fantasia

Pelargonia Allegria Arancia

Pelargonia Allegria Fuoco

Pelargonia Allegria Rosa

Pelargonia sunnraise Benita

Pelargonia sunnraise PZ Red

Pelargonia sunnraise Evita

Pelargonia sunnraise Ella

Pelargonia sunnraise Graziella

Pelargonia sunnraise Katinka

Pelargonia Nightdancer Coral

Pelargonia Monnlight Vineta

PELARGONIA PELTATUM (zwisająca pełna)

Roślina znana też jako Pelargonia Bluszczolistna, ponieważ ta odmiana pelargonii posiada długie zwisające lub płożące się pędy. Kwiaty zebrane w baldachy, mogą być pojedyncze, pełne lub półpełne – w zależności od odmiany. Idealnie nadaje się jako roślina balkonowa. Cechują się małymi wymaganiami uprawowymi, dużą odpornością na niekorzystne warunki pogodowe oraz bardzo obfitym kwitnieniem, gdy są systematycznie podlewane oraz nawożone. Kwitną od maja do pierwszych przymrozków.

Dostępne odmiany:

Pelargonia Amelit

Pelargonia Fireball

Pelargonia Kate

Pelargonia Lolipop Cherry

Pelargonia Lolipop Purple Nova

Pelargonia Nealit

Pelargonia Sally

Pelargonia Vicky

PELARGONIA PELTANUM X ZONALE

To kolejna odmiana pelargonii, która jest połączeniem dwóch innych odmian: Zonale oraz Peltatum. W wyniku tej krzyżówki X Zonale jest roślina o doskonałej odporności na upały i suszę. Kwiaty są dużych rozmiarów o bardzo intensywnych barwach.  Bardzo dobrze sprawdza się jako kwiat tarasowy, posadzony w dużych donicach lub misach.

Dostępne odmiany:

Pelargonia Champion Red Improved

Pelargonia Champion Flash Eye

Pelargonia Champion Neon

PELARGONIA PELTATUM (pusta zwisająca)

Pelargonia pusta zwisająca jest to jedna z kolejnych odmian rośliny. Wyróżnia się szybkim tempem wzrostu. Najlepiej rośnie na stanowiskach słonecznych, dlatego są dobrą dekoracją balkonów i tarasów o wystawie południowej. Niemniej jednak to gatunki tolerancyjne, które poradzą sobie także w półcieniu. Regularnie podlewane odwdzięczą się długim i obfitym kwitnieniem.

Dostępne odmiany:

Pelargonia VDP Bicolor

Pelargonia VDP Dark Pink

Pelargonia VDP Lila

Pelargonia VDP  Rose

Pelargonia VDP Rot

Pelargonia VDP White

Plentranthus Variegata (Komarowiec)

Roślina często spotykana na tarasach, bądź balkonach, a to wszystko nie tylko ze względu walorów estetycznych, ale przede wszystkim pożyteczności tej rośliny. Owalne liście, o brzegach piłkowanych są największą bronią w walce z insektami. Roślina odstrasza komary dzięki olejkom eterycznym zawartym w liściach i łodydze. Mają one charakterystyczny zapach, drażniący te owady. Komarowiec rośnie obficie tworząc z ulistnionych pędów kopułę. Łodygi potrafią osiągać nawet 1,5 m długości. Kwiat jest wymagający. Trzeba regularnie i umiarkowanie ją podlewać. Należy jednak pamiętać, że Komarowiec nie  lubi nadmiaru wody w podłożu. Najlepsze stanowiska dla rośliny są półcieniste. Najczęściej uprawia się go w skrzynkach balkonowych lub podwieszanych pojemnikach – długie pędy przewieszają się tworząc dekoracyjną, efektowną kaskadę.

VERBENA (wisząca)

Werbena od kilku lat coraz częściej jest wybierana na roślinę zdobiąca nasze tarasy i balkony. Zachwyca swoim wyglądem, drobne kwiaty zebrane są w dekoracyjne, gęste kwiatostany w kształcie główki. przykuwają największa uwagę. W zależności od odmiany występują w wielu kolorach. Liście są dość podłużne i karbowane, a pędy rośliny pokryte są włoskami. Verbena dobrze rośnie w półcieniu, wytrzymuje niskie temperatury, jednak nie jest mrozoodporna – kwitnie od lipca do jesieni. Należy ją podlewać dwa razy w tygodniu, ziemia zawsze powinna być wilgotna, roślina ginie, gdy zapomnimy o jej regularnym podlewaniu.

Dostępne odmiany:

Verbena Estrella Merlot

Verbena Estrella Peach

Verbena Estrella Voodo Red

Verbena Estrella Voodo Star

Verbena Vepita Blue Violet

Verbena Vepita Fire Red

Verbena Vepita Lavender

Verbena Vepita Scarlet

Verbena Vepita Sky Blue

Verbena Vepite White

SANVITALIA

To roślina jednoroczna o drobnych żółtych kwiatkach przypominające z wyglądu słoneczka. Pędy rośliny są wydłużone i dosyć słabe.  Sanvitalia jest dość łatwa w uprawie, nie sprawia problemów, jednak posiada wymagania – potrzebuje odpowiednio dobranej gleby. Ważne jest dla niej również usytuowanie, ponieważ lubi najlepiej rośnie się jej w ciepłych miejscach. POwinno się ją dobrze nawadniać – niepodlewana może szybko zwiędnąć. Wytrzymała na niesprzyjające warunki atmosferyczne. Świetnie wygląda posadzona w donicach lub wiszących koszach. Kwitnie od maja aż do września.

Dostępne odmiany:

Sanvitalia Powerbini

GAZANIA

Gazanie to kwiaty popularne w naszych ogrodach, jednak, aby pięknie rozkwitły muszą mieć zapewnione odpowiednie warunki. W okresach suszy należy pamiętać o obfitym podlewaniu. Roślina jest też wrażliwa na przymrozki, dlatego należy uważać jeśli chcemy przesadzić je do gruntu. Kwiaty Gazanii zbierą się w koszyczki, które wyrastają na krótkich szypułkach. W środkowej części koszyczka znajdują się kwiaty rurkowate, a na zewnątrz – kwiaty języczkowe. Dobrze sobie radzą w miejscach słonecznych i ciepłych. Dobrze komponują się w donicach na tarasie bądź wiszących skrzynkach na Waszych balkonach.

Dostępne odmiany:

Gazania G.rigens Gazzo Mix

Gazania Frosty Kiss Mix

Gazania rigens Nev Day F1 Mix

OSTEOSPERMUM

Inaczej nazywana stokrotką z Afryki lub gerberą ogrodową. Ostatnimi laty to jedna z najczęściej wybieranych roślin balkonowych. Szeroka gama kolorystyczna kwiatków pozwala na tworzenie ciekawych kompozycji. Charakterystyczne dla rośliny jest ich zachowanie podczas warunków pogodowych – kwiaty zamykają się w czasie pochmurnej i deszczowej pogody. Osteospermum najlepiej kwitnie w miejscu dobrze oświetlonym, osłonionym od wiatru. Należy je podlewać umiarkowanie, tak, aby grunt nie był zbyt wilgotny, bo grozi to gniciem korzeni. Kwitnie od wczesnej wiosny do przymrozków.

Dostępne odmiany:

Osteodpermum Flower Power Red

Osteodpermum Flower Power  White

Osteodpermum Compact Flower Power Lemon

Osteodpermum Compact Flower Power Blue

Osteodpermum Compact Flower Power Yellow

Osteodpermum Compact Flower Power Light Pink

Osteodpermum Compact Flower Power Purple

Osteodpermum Compact Flower Power Red

Osteodpermum Plaisir Pink

Osteodpermum Plaisir White

Osteodpermum Plaisir Purple

Osteodpermum SummerHero Ivory

Osteodpermum SummerHero Orange

Osteodpermum SummerHero Pure Yellow

Osteodpermum SummerHero Megic Yellow

Osteodpermum Summersmile Cream

Osteodpermum Summersmile Orange

Osteodpermum Summersmile Sunrise

Osteodpermum Summersmile Yellow

Osteodpermum Springstar Mangenta Improwed

Osteodpermum Cape Daisy Lawender Blue

Osteodpermum Cape Daisy  Pink Bicolor

PENNISETUM Vertigo

To najszybciej rosnąca trawa w kolorze czarnym. Może osiągnąć rozmiar nawet do 90 cm wysokości. Roślina w pełni rozkwitu tworzy fontannę długiego, ciemnego listowia. Liście i źdźbła rozplenicy słoniowej mają kształt typowy dla traw. Ze względu na  ciemny kolor liści, trawa vertigo stanowi doskonały kontrast dla roślin mających kolorowe kwiaty (jak np. superbells, niecierpki, petunie). Jest świetnym elementem dekoracyjnym, nie trzeba długo czekać na na efekt pełnego rozkwitu. Wymaga regularnego podlewania i obfitego nawożenia.