Zapewniamy
WYSOKA JAKOŚĆ OFEROWANYCH USŁUG
MIŁA I DOŚWIADCZONA OBSŁUGA
FACHOWA PORADA W ZAKRESIE PIELĘGNACJI ROŚLIN
Byliny
ASTER

Astry bylinowe, potocznie zwane marcinkami sprawiają, że każdy ogród jesienią staje się pełen kolorów. Roślina ta kwitnie od wiosny do później jesieni, kiedy to ostre przymrozki nie pozwalają na dalsze kwitnięcie. Astry najlepiej się czuje na stanowisku słonecznym. Kwiat również, nie jest wymagający jeśli chodzi o glebę – wystarczy by była przepuszczalna i średnio wilgotna. Należy pamiętać o regularnym podlewaniu, w przeciwnym razie zaczną usychać liście od dołu, a roślina będzie kwitnąć mniej obficie. Astry dobrze znoszą zimy. Po przekwitnięciu należy rośliny ściąć przy ziemi, by mogła obficie rozwinąć się na następny rok.

Dostępne odmiany:

Aster Alpinus Happy End

Aster Alpinus Violet

Aster Alpinus White

ASTILLBE (Tawułka)

Tawułka (Astilbe) to długo kwitnące byliny z rodziny Saxifragaceae. W zależności od odmiany kwitną od  połowy czerwca do września. Charakteryzują się puszystymi i kolorowymi kłosami, które wyrastają powyżej strefy liści. Na jednej roślinie może ich być kilkadziesiąt. Roślina świetnie sprawdza się w rabatkach, ogrodach przydomowych. Idealnie komponuje się z innymi bylinami, np. brunnerami czy rodgersją. To jedna z łatwiejszych roślin do uprawy. Kwiat najlepiej czuje się na stanowisku półcienistym. Jest odporna na choroby i nie przemarza w mroźne zimy.

Dostępne odmiany:

Astilbe Arendsii Astary Red

Astilbe Arendsii Astary Rose Shades

Astilbe Arendsii Astary White

BERGENIA

Bergenia to roślina wieloletnia, która może rosnąć na jednym miejscu nawet 10 lat. Najlepiej rośnie w miejscach półcienistych oraz umiarkowanie wilgotnej glebie, jednak równie dobrze znosi miejsca w pełnym słońcu. Kwiat jest chętnie sadzony w ogrodach ze względu na małe wymagania. Roślina jest mrozoodporna, jednak u niektórych gatunków, silne mrozy mogą ją uszkodzić.  Bergenia najchętniej sadzona jest w pobliży zbiorników wodnych, rabatach bylinowych lub murkach kwiatowych.

Dostępne odmiany:

Bergenia Cordifolia Rose

Bergenia Cordifolia Rotblum

CAMPANULA (Dzwonek)

Potocznie zwana dzwonkiem, a to dzięki charakterystycznemu wyglądowi kwiatostanu, który kwitnie w kształcie dzwonka, zwisającego z pędów. Roślina najlepiej rozwija się od maja do października (w zależności od gatunku). Najlepiej by Campanula rosła w glebie przepuszczalnej i żyzna. Dzwonki czują się najlepiej na stanowiskach jasnych, słonecznych, ale dobrze radzą sobie także w półcieniu. Najczęściej widziane na rabatach skalnych, bądź w dużych misach w kompozycji z innymi kwiatami.

Dostępne odmiany:

Campanula Carpatica Perla Blue

Campanula Carpatica Perla White

Campanula Poscharskyana Hirsch Blue

Campanula Portenschlagiana Cathairna

CAREX (Turzyca)

Inaczej znana jako Turzyca. To roślina trawiasta wyróżniająca się swoimi trójkanciastymi i pełnymi łodygami. Trawy ozdobne to świetne połączenie element dekoracyjny. Dobrze komponuje się w zestawieniu z kwitnącymi roślinami. Dzięki temu ogród robi się atrakcyjniejszy. Turzyce nie są wymagające, ale odpowiednie podłoże oraz nasłonecznienie ma decydujący wpływ na rozwój i utrzymanie roślin w dobrej kondycji przez wiele lat.

Dostępne odmiany:

Carex Flagellifera Bronzita

Carex Albula Amazon Mist

Carex Testacea Prairie Fire

CYPERUS

Podejmując się uprawy rośliny należy pamiętać, że jest ona typowo bagienna. Więc wymaga jasnego stanowiska, ale przede wszystkim dużo wilgoci. Dla zapewnienia jej tak wilgotnych warunków doniczkę z rośliną trzymamy w podstawce z wodą, którą wraz z ubytkiem należy uzupełniać. Roślina jest dość wymagająca. Zbyt wysoka temperatura i suche powietrze sprzyjają pojawieniu się mszyc. Mała wilgotność, zbyt zwięzłe i kwaśne podłoże, powodują brązowienie wierzchołków liści.

Dostępne odmiany:

Cyperus Glaber

DELPHINIUM (Ostróżka)

Z łac. Delphinium. Są to byliny o groniastych kwiatostanach oraz zielonych łodygach. Kwiaty posiadają różne kolory od lazurowych po białe czy różowe. Ostróżka swoją nazwę zawdzięcza charakterystycznej ostrodze, którą tworzy górny płatek okwiatu. Element dekoracyjny w tej roślinie mogą stanowić zarówno kwiatostany, jak i przedstawiające ciekawy, dłoniasty pokrój, liście. Co więcej roślina charakteryzuje świeży kwiatowy zapach.

Dostępne odmiany:

Delphinium Cultorum Magic Fountain Dark Blue Black Bee

Delphinium Cultorum Magic Fountain Dark Blue White Bee

Delphinium Cultorum Magic Fountain Deep Rose White Bee

Delphinium Cultorum Magic Fountain Sky Blue White Bee

Delphinium Cultorum Magic Fountain White

DIGITALIS (Naparstnica)

W Polsce roślina znana pod nazwą Naparstnica. Kwitnie od czerwca do sierpnia. Charakterystyczne dla rośliny są pięknie dzwonkowate kwiaty pojawiające się w górnej części łodygi, tworząc jednostronne grono. Naparstnica jest bardzo popularną rośliną, często widzianą w naszych ogrodach. Lubiana przez młodych ogrodników, ponieważ jest łatwa w uprawie. Lubią słońce, ale dobrze się czują także w cieniu. Dłużej kwitną, gdy gleba jest wilgotna. Nie lubią jednak miejsca zbyt wilgotnego czyli podmokłego.

Dostępne odmiany:

Digitalis Purpurea Dalmatian Peach

Digitalis Purpurea Dalmatian Purple

Digitalis Purpurea Dalmatian White

Digitalis Deep Rose

FESTUCA

Trawa o charakterystycznych niebieskozielonych liściach. Blaszki liściowe są wąskie, nitkowate, na końcach zaostrzone, szorstkie w dotyku.Tworzy gęste, kuliste kępy, które  dorastają nawet do 20 cm wysokości. Wiechowate kwiatostany pojawiają się w czerwcu i lipcu. Roślina łatwa w uprawie, odporna na mróz, wymaga gleb suchych, przepuszczalnych, stanowisk słonecznych. Polecana do sadzenia w ogrodach skalnych, żwirowych oraz na cmentarzach.

Dostępne odmiany:

Festuca Ovina

Festuca Amethystina

Festuca Valesiaca

HELICHRYSUM (Kocanki)

Roślina znana w Polsce jako Kocanka.  Kwiat często wybierany jako roślina balkonowa, dzięki swoim zwisającym pędą, które moga osiągnąć nawet 50 cm. Charakteryzuje się owłosionymi owalnymi zielono-srebrnymi liśćmi. Doskonale sprawdza się w różnych kompozycjach doniczkowych,wypełniając wszystkie wolne przestrzenie.

Dostępne odmiany:

Helichrysum Microphylla Petiolare Tray

LAVANDULA (Lawenda)

Lawendy posiadają swoich fanów nie tylko ze względu na intensywny fioletowy kolor, ale również na piękny zapach, dzięki czemu jest idealna do sadzenia w miejscach, gdzie często przebywają ludzie. Idealnie sprawdzi się w rabatach, żywopłotach ogródki skalnych, tarasach czy balkonach. Lawenda charakteryzuje się znaczną odpornością na suszę. Nie lubi wilgoci. Jest wrażliwa na mróz.Potrzebuje miejsca słonecznego i suchego oraz dobrze zdrenowanej, przepuszczalnej gleby, najlepiej z dużą zawartością wapnia.

Dostępne odmiany:

Lawandula Angustifolia Hicote Blue

Lawandula Angustifolia Blue Scent Improwed

Lawandula Angustifolia LesBlues

Lawandula Angustifolia LesBlues Thierry

Lawandula Angustifolia Scent Early White Tray

Lawandula Angustifolia Tray

LUPINUS (Łubin)

Lipinus inaczej Łubin to bylina kojarząca się ‚z babcinych ogródków’ tworząca kępy powcinanych, jasnozielonych liści tworzących charakterystyczne rozety. Wyróżnia się mocno kolorowymi kwiatami, zebranymi w długie groniaste kwiatostany. Roślina może osiągać nawet 50 cm wysokości. Łubiny są niebywale ozdobnymi kwiatami, świetnie pasującymi do dużych ogrodów, sadzone w rabatach. Często uprawiane również na kwiaty cięte. Okres kwitnienia przypada na maj i czerwiec. Łubin preferuje słoneczne stanowiska z umiarkowanie wilgotną i przepuszczalną glebą. Należy pamiętać, że są to krótkowieczne byliny dlatego pozwalamy im się wysiać lub ścinamy zaraz po kwitnieniu, aby wzmocnić roślinę i pobudzić do ponownego zakwitnięcia jesienią.

Dostępne odmiany:

Lupinus Polyhyllus Gallery Blue Shades

Lupinus Polyhyllus Gallery Red Shades

Lupinus Polyhyllus Gallery Rose Shades

Lupinus Polyhyllus Gallery White Schades

Lupinus Polyhyllus Gallery Yellow Schades

MONARDA (Pysznogłówka)

Monarda znana jako pysznogłówka lub bergamotka to roślina, której okres kwitnięcia przypada na czerwiec-sierpień. Wówczas bylinę zdobią urocze kwiaty, przypominające włochatą główkę. Liście są szeroko-lancetowate o grubo ząbkowanym brzegu, dodatkowo wydzielają charakterystyczny, przyjemny zapach przyciągający motyle czy pszczoły. Pysznogłówka nie znosi suszy, dlatego do prawidłowego rozwoju potrzebuje gleby przepuszczalnej, dość zasobnej i delikatnie wilgotnej.
Jest doskonała do ogrodów ziołowych (chętnie w towarzystwie dziurawca, nawłoci i krwawnika).

Dostępne odmiany:

Monarda Didyma Dalmatian Lilac

Monarda Didyma Dalmatian Pink

Monarda Didyma Dalmatian Purple

Monarda Didyma Dalmatian Rose

PHLOX (Płomyki)

Floksy inaczej płomyki to coraz częstszy wybór wśród kwiatów sadzonych w naszych ogrodach. Decydując się na ich uprawę musimy pamiętać, że to wyjątkowo zróżnicowana grupa roślin, dlatego nie wszystkie gatunki równie dobrze sprawdzą się w naszym ogrodzie. Roślina ta tworzy gęsto ulistnione pędy zakończone barwnymi kwiatami rozwijającymi się latem. Kwitnie od lipca do września. Płomyki najlepiej czują się na stanowisku słonecznym oraz na żyznej, próchniczej, stale lekko wilgotnej glebie. Urozmaicają każdy ogród skalny, czy usadowione w donicy.

Dostępne odmiany:

Phlox Paniculata Famous Pink with Eye

Phlox Paniculata Famous Light Purple

Phlox Paniculata Famous Purple

Phlox Paniculata Famous White

PENSTEMON

Penstemon bródkowy, to kolejna bylina, która urozmaica nasze ogrody. W okresie kwitnięcia (od lipca do września) osiąga wysokość nawet do 30cm. Jego kwiaty w kolorze niebiesko-purpurowym zebrane w wiechy, umieszczone są na szczytach sztywnych i nagich pędów. Liście są lanceliwate i wydłużone.  Roślina jest wrażliwa na niskie temperatury i może nie przetrwać naszych mroźnych zim. Najczęściej sadzona w rabatach lub ogródkach skalnych.

Dostępne odmiany:

Penstemon Barbatus Pinacolada Dark Rose Shades

Penstemon Barbatus Pinacolada Rose Red Shades

Penstemon Barbatus Pinacolada Violet Shades

Penstemon Barbatus Pinacolada White

PLATYCODON (Rozwar wielkokwiatowy)

Rozwar wielkokwiatowy to bylina, której kwiaty mają dzwonkowaty kształt, a pąki kwiatowe są baloniaste i co ciekawe – otwierają się z cichych trzaskiem. Dzięki okazałym kwiatom roślina posiada duże walory dekoracyjne. Rozwar powinien być dobrze wyeksponowany. Dobrze będzie komponować się w pojedynczych kępach albo grupie złożonego z kilku okazów, które w pełni ukażą swój urok np. na tle niewysokich iglaków. Doskonale radząca sobie w naszym klimacie. Kwiaty rozwaru pojawiają się w czerwcu i pozostają na roślinie aż do końca sierpnia.

Dostępne odmiany:

Platycodon Grandiflorus Astra Blue

Platycodon Grandiflorus Rose

Platycodon Grandiflorus White

SALVIA (Szałwia)

Szałwia to jedna z popularniejszych roślin ogrodowych. Posiada małe kwiaty koloru niebiesko-fioletowego zebrane w okółki tworzące kłosy. Liczne pędy są wzniesione i cztero-kanciaste. Jej liście są jajowate i osadzone na krótkich ogonkach, koloru brudno-zielonego. Najbardziej lubi miejsca ciepłe z glebą suchą lub lekko wilgotną, dobrze zdrenowaną i żyzną. Po przekwitnieniu należy przyciąć pędy kwiatostanowe. Szałwia kwitnie długo bo aż od maja do sierpnia.

Dostępne odmiany:

Salvia Nemorosa Sensation Compact Bright Rose

Salvia Nemorosa Sensation Compact Deep Blue

Salvia Nemorosa Sensation Compact Violet

Salvia Nemorosa Sensation Compact White

STIPA (Ostnica)

Ostnica mocna, to nic innego jak trawa ozdobna. Według mnie jest to najpiękniejsza trawa ozdobna. Zachwyca swoim wyglądem, wprowadza do ogrodu sielskość i harmonię. Ostnica to bardzo delikatna, roślina o bladych, żółto-zielonych liściach zwieńczonych srebrzystym pióropuszem. Stipa świetnie sprawdza się zarówno jako roślina rabatowa, ale i sadzona do pojemników czy kontenerów. Naturalnie występuje na suchych, wapiennych glebach stepowych. Najlepiej rośnie na stanowisku słonecznym i ciepłym, glebach suchych, przepuszczalnych.

 

Dostępne odmiany:

Stipa Tenuifolia

NEPETA (Kocimiętka)

W Polsce znana jako Kocimiętka. Krzew dorasta do 30 cm wysokości. Zebrane w kłosy drobne miododajne, niebieskofioletowe kwiaty ukazują się od maja do września. Dekoracyjne są również srebrzystoszare drobne liście. Ma przenikliwy, podobny do miętowego zapach, który lubią koty. Roślina jest niezwykle dekoracyjna i bardzo łatwa w pielęgnacji a także wytrzymała. Roślina jest bardzo prosta w uprawie i niezbyt wymagająca. To idealna propozycja dla początkujących ogrodników.

Dostępne odmiany:

Nepeta Cats Meow

Nepeta Purrisan Blue

PENSTEMON

Roślina jest wieloletnią i byliną, mrozoodporną o błyszczących liściach, tworząca gęste kępki. Wspaniale prezentuje się podczas kwitnienia, gdy ponad liśćmi pojawiają się liczne kwiaty. Najlepsze stanowisko dla rośliny to miejsce w pełnym słońcu do lekkiego półcieniu. Przy mniejszej ilości światła słabiej kwitnie.

Dostępne odmiany:

Penstemon Dark Tower

Pennisetum Hameln

Pennisetum Moundry

HEUCHERA (Żurawka)

Dostępne odmiany:

Heuchera Black Beauty

Heuchera Blondie

Heuchera Cajun Fire

Heuchera Delta Dawn

Heuchera Electra

Heuchera Electric Lime

Heuchera Forever Purple

Heuchera Ginger Peach

Heuchera Hollywood

Heuchera Lime Marmalade

Heuchera Little Prince

Heuchera Marmalade

Heuchera Peppermit Spice

Heuchera Rio

Heuchera Root Beer

Heuchera Sweet Princess

Heucherella Brass Lantern

Heucherella Firre Frost

Heucherella Golden Zebra

Heucherella Redstone Falls

Heucherella Solar Eclipse

Heucherella Solar Power

Heucherella Sunrise Falls

Heucherella Sweet Tea

Heucherella Tapestry